Po Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich przyszedł czas na Szachy Błyskawiczne w których nasi zawodnicy zdobyli 3 medale, a kolejne 3 osoby zajęły miejsce tuż za podium!

Rozgrywane w Koszalinie Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych przyniosły nam 3 medale (2x srebro i brąz)! Srebro wywalczyli Magdalena Pawicka (do lat 10) oraz Szymon Gumularz (do lat 16), brąz zdobyła Katarzyna Dwilewicz (do lat 18). Tuż za podium, na czwartym miejscu, znalazło się troje polonistów: Maciej Czopor (do lat 12), Magdalena Harazińska (do lat 14) oraz Przemysław Piotrowski (do lat 18). Ponownie wygraliśmy klasyfikację klubową! Gratulacje!

20160807_164800

Część naszej ekipy z medalistami Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych, (od lewej): Jakub Luberański, Agata Dwilewicz, Magdalena Pawicka, Paulina Cagara (trener), Dobromiła Szewc (siedzi), Katarzyna Dwilewicz, Szymon Gumularz, Radosław Dytman, zdjęcie: Maciej Świcarz

Poniżej wyniki polonistów:

Chłopcy do lat 8:

W zawodach startowało 73 zawodników (rozegrano 11 rund, granych tempem 6′ + 4″)

• Jaworski Tymon (4 numer startowy) – 7,5 pkt, 7 miejsce

Pełne wyniki TUTAJ

Dziewczęta do lat 8:

W zawodach startowało 41 zawodniczek (rozegrano 11 rund, granych tempem 6′ + 4″)

• Pawicka Aleksandra (18 numer startowy) – 5 pkt, 24 miejsce
  • Wieczorek Maja (25 numer startowy) – 4,5 pkt, 32 miejsce

Chłopcy do lat 10:

W zawodach startowało 114 zawodników (rozegrano 11 rund, granych tempem 6′ + 4″)

• Madajczak Piotr (16 numer startowy) – 6,5 pkt, 31 miejsce
  • Nowak Filip (63 numer startowy) – 6 pkt, 37 miejsce
  • Halhoul Adam (56 numer startowy) – 6 pkt, 45 miejsce

Dziewczęta do lat 10:

• Pawicka Magdalena (3 numer startowy) – 8,5 pkt, 2 miejsce!!!

13906839_10154118903553598_4282021667352701123_n

Srebrna medalistka Magdalena Pawicka! Zdjęcie: Czasopismo Szachoe „Mat”

Chłopcy do lat 12:

W zawodach startowało 105 zawodników (rozegrano 11 rund, granych tempem 3′ + 2″- mecz i rewanż – łącznie 22 partii)

• Czopor Maciej (5 numer startowy) – 16,5 pkt, 4 miejsce
  • Luberański Jakub (42 numer startowy) – 12 pkt, 35 miejsce

Dziewczęta do lat 12

W zawodach startowało 59 zawodniczek (rozegrano 11 rund, granych tempem 3′ + 2″- mecz i rewanż – łącznie 22 partii)