W Rzeszowie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich! W dwudniowych zmaganiach, w których zagrało ponad 1000 zawodników, wystartowało 26 młodych zawodników Polonii Wrocław!

W Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich nasi młodzi zawodnicy zdobyli 3 medale (Śmietańska złoto, Pawicka złoto oraz Gumularz srebro). W niedzielę – w ostatni dzień Mistrzostw Polski, kiedy zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych, nasi młodzi poloniści również zdobyli 3 medale!!! Turniej dziewcząt do lat 10 po raz kolejny zdemolowała Wiktoria Śmietańska, która z wynikiem 13 pkt z 13 zdobyła złoto! Wiktoria podczas mistrzostw wRzeszowie zdobyła łącznie 24 pkt na 24 możliwe (licząc z MPJ w Szachach Szybkich). Wspaniały wynik Wiktorii!!! Brązowy medal zdobyli Wiktoria Jankowska (dziewczęta do lat 12) oraz Szymon Gumularz (chłopcy do lat 18)! Blisko medali były Magdalena Pawicka (dziewczęta do lat 12) oraz Magdalena Harazińska (dziewczęta do lat 16), które zajęły 4. miejsce. W pierwsze „10” miejsca zajęli: Anna Krzyżosiak (dziewczęta do lat 14) – 5. miejsce, Agata Dwilewicz (dziewczęta do lat 18) – 6. miejsce, Michał Demski (chłopcy do lat 12) – 7. miejsce, Marek Madej (chłopcy do lat 12) – 9. miejsce, Jakub Luberański (chłopcy do lat 14) – 9. miejsce.

We wszystkich grupach rozegrano 13 rund, granych tempem 3 minuty + 2 sekundy na zawodnika.