Poloniści zdobyli dwa medale Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych w przedziale wiekowym 14-18 lat!

Ze względu na pandemię Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych we Wrocławiu zostały podzielone na następujące etapy:

• GRUPY DO LAT 14, 16 i 18:
    • MPJ w Szachach Szybkich: 25-26.08.2020,
    • MPJ w Szachach Błyskawicznych: 27.08.2020
  • GRUPY DO LAT 8, 10 i 12:
    • MPJ w Szachach Szybkich: 28-29.08.2020,
    • MPJ w Szachach Błyskawicznych: 30.08.2020

Wczoraj grupa 16 zawodników z naszego klubu zakończyła rywalizację w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich (w przedziale wiekowym 14-18 lat), brakiem jakiegokolwiek medalu i tylko z dwoma miejscami w pierwszej „10”, a dzisiaj we Wrocławiu przyszła pora na MPJ w szachach błyskawiczne (13 rund, tempo 3’+2″) i to piękna pora dla polonistów 🙂 Po kolei 🙂 MISTRZEM POLSKI w grupie chłopców do lat 16 został Tymon Ochędzan! BRĄZOWY MEDAL w grupie dziewcząt do lat 14 wywalczyła Wiktoria Janikowska! Do dwóch medali dokładamy jeszcze trzy miejsca w pierwszej „10” 🙂 Blisko podium byli: Michał Demski (chłopcy do lat 14) – 4. miejsce, Jakub Luberański (chłopcy do lat 16) – 5. miejsce oraz Marta Krzyżosiak (dziewczęta do lat 16) – 7. miejsce. Gratulacje!

Jutro dwudniowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich rozpoczną juniorzy w przedziale wiekowym 8-12 lat.

Poniżej pełne wyniki polonistów:

Dziewczęta do lat 14

• Janikowska Wiktoria – 9,5 pkt, 3 miejsce

Pełne wyniki – TUTAJ

Wiktoria Janikowska (pierwsza od prawej), brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorek do lat 14, fot. Dorota Janikowska