Po Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich przyszła pora na szybsze tempo Mistrzostw Polski, czyli szachy błyskawiczne! W popularnym blitzu zawodnicy Polonii Wrocław zdobyli 5 medali!

W Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich nasi młodzi zawodnicy zdobyli 3 medale (Śmietańska złoto, Gumularz srebro oraz Czopor brąz). W niedzielę – w ostatni dzień Mistrzostw Polski, kiedy zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych, nasi młodzi poloniści zdobyli, aż 5 medali!!! Po kolei, kto zdobywał medale 🙂 Turniej dziewcząt do lat 8 po raz kolejny zdemolowała Wiktoria Śmietańska, która z wynikiem 13 pkt z 13 zdobyła złoto! Wiktoria podczas mistrzostw we Wrocławiu zdobyła łącznie 24 pkt na 24 możliwe (licząc z MPJ w Szachach Szybkich). Wspaniały wynik Wiktorii!!! Srebrne medale zdobyli Błażej Grot (grupa chłopców do lat 10) oraz Szymon Gumularz (chłopcy do lat 18). Brązowe medale na piersi zawiesili Magdalena Harazińska (dziewczęta do lat 16) oraz Jakub Luberański (chłopcy do lat 14), dla którego jest to pierwszy medal w historii jego występów na Mistrzostwach Polski Juniorów we wszystkich tempach gry! Brawo Kuba! Brawo medaliści! Warto także, wyróżnić polonistów, którzy zajęli miejsca w pierwszej „10”: Maciej Czopor (chłopcy do lat 14) – 4. miejsce, Agata Dwilewicz (dziewczęta do lat 18) – 6. miejsce, Krzysztof Raczek (chłopcy do lat 10) – 7. miejsce, Michał Demski (chłopcy do lat 12) – 7. miejsce, Magdalena Pawicka (dziewczęta do lat 12) – 8. miejsce, Wiktoria Janikowska (dziewczęta do lat 12) – 9. miejsce

We wszystkich grupach rozegrano 13 rund, granych tempem 3 minuty + 2 sekundy na zawodnika.