Szklarska Poręba – niedzielny, ładny poranek. W ośrodku „Królowa Karkonoszy”  rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach do lat 16 i 18. Zawodnicy Polonii Wrocław po pierwszej rundzie mogą być w optymistycznych nastrojach…

Trzeba pochwalić organizatorów za dużą przestronną salę do gry. Bardzo dobrym pomysłem jest także transmisja internetowa ze wszystkich szachownic. Na pewno pozwoli to w propagowaniu „królewskiej gry”, pozwoli rodzinie znajomym czy innym miłośnikom szachów oglądać zmagania na szachownicy i w ten sposób włączyć się do kibicowania.

piotrowski-vs-gajek

Przemysław Piotrowski vs Radosław Gajek

Już pierwszego dnia mieliśmy bardzo ciekawy pojedynek na pierwszej szachownicy w grupie chłopców do lat 18. Przemek Piotrowski zmierzył się z jednym z faworytów do złota Radosławem Gajkiem. Po dosyć ciężko rozegranym debiucie i stracie wielu cennych minut  nasz zawodnik stworzył komplikacje i jego przeciwnik się pomylił. Ostatecznie, kiedy wydawało się , że przeciwnik ustawił twierdzę z uwagi na groźbę mata Przemek wymienił wieże i „wymęczył” końcówkę z jakością więcej.

agnieszka_bebel

Agnieszka Bebel

Ciekawie przebiegała partia pomiędzy Agnieszką Bebel a Julią Antolak. Nasza zawodniczka mimo, że niżej notowana zagrała bez kompleksów i wydawało się, że swoją partię wygra. Jednak po wymianie hetmanów i kilku niedokładnościach musiała uznać wyższość rywalki. Podobnie zagrała nasza „Patka” czyli Patrycja Szulc. W debiucie ustawiła bardzo dobrą pozycje grając przeciwko obronie sycylijskiej, niestety w końcówce partii pomyliła się i także musiała podpisać blankiet.

W turniej dobrze weszli Szymon Gumularz i Kamil Nowak, Kacper Grela, a także siostry Dwilewicz, Mariola Woźniak, Karolina Kalinowska i Aleksandra Dadełło. Wszyscy zainkasowali jeden punkt.

aleksandra_dadello

Aleksandra Dadełło

Jako jedyny z naszej ekipy zremisował Krzysztof Kanicki.

Wyniki całej rundy

Dziewczyny do lat 16

Zamarska Sylwia – Dwilewicz Agata 0-1

Kostecka Markika – Kalinowska Karolina 0-1

Szulc Patrycja – Wójcik Jagoda 0-1

Dziewczyny do lat 18

Woźniak Mariola – Posuniak Weronika 1-0

Bebel Agnieszka – Antolak Julia 0-1

Wierzbowska Aleksandra – Dadełło Aleksandra 0-1

Knapik Julia – Dwilewicz Katarzyna 0-1

Chłopcy do lat 16

Belczewski Jacek – Grela Kacper 0-1

Gumularz Szymon – Tamoń Radosław 1-0

Chłopcy do lat 18

Piotrowski Przemysław – Gajek Radosław 1-0

Czajkowski Adam – Nowak Kamil 0-1

Gołda Sebastian – Kanicki Krzysztof 0,5-0,5

Zapraszam także na oficjalną stronę zawodów Mistrzostw Polski Juniorów