W Ustroniu trwają Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 w szachach. Zawody, w których bierze udział aż ośmioro zawodników Polonii Wrocław, właśnie minęły półmetek czyli 5 rundę z 9 zaplanowanych. Jak radzą sobie nasi zawodnicy?

Po pięciu rundach wśród chłopców do lat 18 liderem jest Kamil Nowak. Nasz zawodnik w środę zdobył punkt bez walki, ponieważ jego rywal Kamil Kozioł nie stawił się na pojedynek w wyznaczonym czasie.

W grupie chłopców do lat 16 Szymon Gumularz zremisował z Jakubem Kosakowskim i zajmuje 3. miejsce. Z kolei Adam Kawałko przegrał swoją partię i spadł na 11. pozycję. 33. jest Radosław Dytman, który wywalczył dotychczas 1,5 pkt.

W grupie dziewcząt do lat 16 w środę obie nasze zawodniczki – Patrycja Szulc i Agata Dwilewicz – przegrały swoje partie.

Z kolei w grupie dziewcząt do lat 18 obie nasze zawodniczki – Katarzyna Dwilewicz i Karolina Kalinowska – wygrały swoje partie, a dodatkowo Kasia z 4 pkt. na koncie zajmuje 3. miejsce!

Nasza ekipa z trenerami podczas Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 i 18 w Ustroniu 11-19.03.2017, od lewej: Kamil Nowak, Agata Dwilewicz, Szymon Gumularz, Katarzyna Dwilewicz, Karolina Kalinowska, Patrycja Szulc, Radosław Dytman, Mirosław Perdek (trener), Krzyztof Kolasiński (trener), Adam Kawałko

Oto miejsca w klasyfikacji i dorobek punktowy wszystkich zawodników Polonii po 5 rundach: