W ustroniu dobiegły końca Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 w szachach. Polonia Wrocław wraca do domu z dwoma medalami! Złoto wywalczył Szymon Gumularz wśród chłopców do lat 16, a srebro Kamil Nowak w kategorii do lat 18. Gratulujemy!

Szymon Gumularz

Kamil Nowak w ostatnich dwóch rundach zmagań wśród chłopców do lat 18 zaliczył dwa remisy i zakończył zawody z dorobkiem 7,5 pkt., co dało mu drugie miejsce i srebrny medal. Do zwycięzcy Igora Janika stracił tylko 0,5 pkt. Wśród chłopców do lat 16 remis w ostatniej rundzie Szymona Gumularza (6,5 pkt.) wystarczył naszemu zawodnikowi do zajęcia pierwszego miejsca i wywalczenia złotego medalu! Radosław Dytman wywalczył 3,5 pkt., a Adam Kawałko 3 pkt.

Kamil Nowak

Wśród dziewcząt zawodniczkom Polonii Wrocław nie udało się stanąć na podium, choć niewiele brakowało. Wśród dziewcząt do lat 16 Agata Dwilewicz (6 pkt.) zakończyła zmagania na 7 pozycji, a Patrycja Szulc (3,5 pkt.) była 29. Z kolei w rywalizacji dziewcząt do lat 18 Katarzyna Dwilewicz (5,5 pkt.) zajęła 5 miejsce, a Karolina Kalinowska (4 pkt.) była 20.