Już tylko trzy rundy dzielą nas od wyłonienia medalistów Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 i 18 w Szachach. Reprezentanci Polonii Wrocław najlepiej radzą sobie w grupie dziewcząt do lat 16 – w najlepszej dziesiątce są tam aż trzy nasze zawodniczki – oraz wśród chłopców do lat 16, gdzie nasz Przemek Piotrowski zajmuje miejsce na podium.

W czwartek w grupie dziewcząt do lat 16 pierwsze punkty zgubiła liderka Gabriela Burakowska (5,5 pkt.), która zremisowała z Ewą Harazińską. Zawodniczka Stoczka 45 Białystok wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej, ale druga jest nasza Mariola Woźniak (5 pkt.), która traci do niej już tylko 0,5 pkt. W piątek w siódmej rundzie dojdzie do bezpośredniego pojedynku tych zawodniczek! Dobrze spisują się także pozostałe Polonistki. Kasia Dwilewicz (4,5 pkt.), która w czwartek pokonała wrocławiankę Agnieszkę Dmochowską, zajmuje 6. miejsce, a Ola Dadełło (także 4,5 pkt.) po remisie z Emilią Kaniewską jest 8. Agnieszka Bebel (3 pkt.), po porażce z Weroniką Posuniak, zajmuje odległe 32. miejsce.

Wśród chłopców do lat 16 Przemek Piotrowski (5 pkt. ) pokonał Piotra Śnihura i zajmuje 3. miejsce, choć ma tyle samo punktów, co dwóch zawodników przed nim. Z kolei Kamil Nowak (3 pkt.) zremisował z Pawłem Fukowskim i jest 25.

W grupie chłopców do lat 18 Komil Khamidov (3 pkt.) w czwartek przegrał z Jerzym Kyciem i spadł na 22. miejsce.