W Rijadzie trwają Mistrzostwa Świata w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Rozdano już medale w rapidzie, a teraz przed zawodnikami zmagania w blitzu. W szachach szybkich, zarówno w klasyfikacji open, jak i kobiet, reprezentanci Polski zajęli odległe miejsca.

W klasyfikacji kobiet dwa pierwsze miejsca dla Chinek: Wenjun Ju (11,5 pkt.) i Tingjie Lei (11 pkt.), a brąz dla Niemki Elisabeth Paehtz (10,5 pkt.). Jolanta Zawadzka (na zdjęciu) z Polonii Wrocław, podobnie jak inne reprezentantki Polski, uplasowała się na dalszych miejscach. Dorobek punktowy biało-czerwonych: Monika Soćko – 9 pkt., Karina Szczepkowska – 7,5 pkt., Klaudia Kulon – 7 pkt., Jolanta Zawadzka – 6,5 pkt. Pełna klasyfikacja końcowa kobiet – TUTAJ.

W klasyfikacji open wygrał Hindus Vishy Anand, przed Rosjanami: Vladimirem Fedoseevem i Ianem Nepomniachtchim – wszyscy po 10,5 pkt. Polacy zajęli odległe miejsce. Jan krzysztof Duda zdobył 9 pkt., Bartosz Soćko 7,5 pkt., a Kamil Mitoń 7 pkt. Pełna klasyfikacja końcowa open – TUTAJ.

Teraz przed zawodnikami walka o medale w blitzu. Zmagania zakończą się 30 grudnia. Trzymamy kciuki za biało-czerwonych!