W Rijadzie dobiegły końca Mistrzostwa Świata w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. W blitzu bezkonkurencyjny okazał się Norweg Magnus Carlsen. Jak spisali się reprezentanci Polski?

W klasyfikacji open Carlsen powetował sobie niepowodzenie z rywalizacji w rapidzie i zdecydowanie wygrał, zdobywając 16 pkt. Srebro wywalczył jego rywal z meczu o mistrzostwo świata – Rosjanin Segey Karjakin (14,5 pkt.), a brąz zwycięzca zawodów rapid – Hindus Vishy Anand (także 14,5 pkt.). Jak spsiali się Polacy? Jan Krzysztof Duda zdobył 11 pkt., Bartosz Soćko 10,5 pkt., a Kamil Mitoń 9,5 pkt. Pełna klasyfikacja końcowa open – TUTAJ.

W klasyfikacji kobiet wygrała Gruzinka Nana Dzagnidze (16,5 pkt.), przed Rosjanką Valentiną Guniną (16 pkt.) i Chinką Wenjun Ju (14 pkt.). Wysokie 9. miejsce zajęła Klaudia Kulon (13,5 pkt.). Pozostałe nasze reprezentantki zajęły dalsze miejsca. Jolanta Zawadzka z Polonii Wrocław zdobyła 11 pkt., Karina Szczepkowska 11 pkt., a Monika Soćko 10,5 pkt. Pełna klasyfikacja końcowa kobiet – TUTAJ.