Dobiegły końca mistrzostwach Polski do lat 7 i 8 w szachach, które rozegrano w Poroninie. Polonię Wrocław reprezentowało tam troje zawodników, którzy zebrali bezcenne doświadczenia startowe.

W rywalizacji chłopców w Ogólnopolskich Mistrzostwach Najmłodszych do lat 7 Filip Nowak i Błażej Grot zdobyli po 6 punktów, co dało im odpowiednio 9. i 13. miejsce w stawce 60 zawodników. Do miejsca na podium zabrakło naszym zawodnikiem zaledwie punktu. Wygrał Bartosz Fiszer – 8,5 pkt. Nasi młodzi szachiści w Poroninie wystąpili także w zmaganiach o Puchar Polski do lat 8, ale w stawce starszych zawodników zajęli dalsze miejsce. Filip zdobył 6 pkt., a Błażej – jeden z najmłodszych uczestników tych zawodów – 4 pkt. W zmaganiach dziewcząt do lat 8 Polonię reprezentowała Sandra Najdecka, która zdobyła 4,5 pkt. i zajęła 18. miejsce. – Nasi zawodnicy pojechali tam przede wszystkim po naukę. Liczymy, że będzie ona procentować w kolejnych startach – podsumował Artur Czyż, dyrektor Polonii.