Choć na rundę przed końcem zmagań w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zawodnicy Polonii mieli szansę nawet na dwa medale, to ostatecznie żadnemu z nich nie udało się stanąć na podium. – Pozostał niedosyt, bo liczyliśmy co najmniej na jeden medal – przyznaje Artur Czyż, dyrektor Polonii.

Przed ostatnią rundą wśród chłopców do lat 14 medalowe szanse mieli zarówno Szymon Gumularz, jak i Kacper Grela. Ten pierwszym zmierzył się z liderem – Igorem Janikiem. – Mam wrażenie, że obaj nasi zawodnicy nie podołali presji w tej ostatniej rundzie, szczególnie dotyczy to Kacpra. Szymon w starciu z liderem walczył, poświęcił materiał, ale mimo to nie zdołał pokonać rywala – analizuje Mirosław Perdek, trener Polonii. Ostatecznie Szymon zdobył 6 pkt. i zajął tak nielubiane przez sportowców 4. miejsce, a Kacper zgromadził 5,5 pkt., co dało mu 9. pozycję. Dla porównania brązowy medalista Witold Klepek zdobył 6,5 pkt.

Jeśli chodzi o start dziewcząt w grupie do lat 14, to obie zawodniczki Polonii – Agata Dwilewicz i Karolina Kalinowska – uzyskały wynik punktowy powyżej 50 procent, co dało im miejsca w drugiej dziesiątce.