W Spale dobiegły końca zmagania szachistów w Olimpiadzie Sportów Umysłowych. Z czworga reprezentantów Polonii Wrocław najbliżej medalu był Szymon Gumularz, ale w ostatniej rundzie przegrał ze złotym medalistą Igorem Janikiem i zakończył zawody tuż za podium – na 4. miejscu.

W klasyfikacji chłopców do lat 14 przed ostatnią rundą Gumularz (6 pkt.) miał nawet szansę na złoty medal, ale musiał pokonać prowadzącego w klasyfikacji generalnej Igora Janika. Niestety, zawodnik Polonii przegrał i ostatecznie zajął 4. miejsce. Drugi z Polonistów Kacper Grela (5,5 pkt.) w ostatniej rundzie także doznał porażki i ostatecznie zajął 9. miejsce.

Wśród dziewcząt do lat 14 zawodniczki Polonii zdobyły po 5 pkt. i uplasowały się w drugiej dziesiątce. Agata Dwilewicz zajęła 15., a Karolina Kalinowska – 19. miejsce.