Panowie najwyraźniej nie chcą się zatrzymać na Olimpiadzie i punktują kolejnych rywali! Tym razem, Polacy wygrywają z Francją. Panie remisują z Austrią.

Nie zatrzymują nam się nasi Panowie 🙂 Piąta runda Olimpiady za nami i Polacy odnoszą piąte zwycięstwo. Kolejną ofiarą Polaków, po wczorajszej wygranej z Rosjanami, zostali Francuzi, których pokonaliśmy 3-1! Mecz, co prawda nie zaczął się dla nas najlepiej, bo przegrał Jan-Krzysztof Duda, ale z pozycji pozostałej trójki naszych muszkieterów (nie francuskich), można było optymistycznie patrzeć na wynik. I się zaczęło 🙂 Wygrał Kacper Piorun, następnie przeciwnik Jacka Tomczaka wpadł w mocny niedoczas, podczas którego się pogubił i Jacek wygrał partię. Mieliśmy już 2-1 i pozostała jeszcze partia Radka Wojtaszka, który miał pozycję, którą tylko on mógł wygrać i ją wygrał. Ostatecznie Polacy wygrywają 3-1 i po pięciu rundach dzielimy miejsca 1-4 z ekipami, Azerbejdżanu, Czech oraz Ukrainy, które także nie straciły jeszcze punktów na Olimpiadzie. Po dniu przerwy – w niedzielę, zagramy z Ukrainą, której trenerem jest dobrze znany w Polonii Wrocław Olek Sułypa.

Niestety, nasze Panie tylko remisują z Austrią, co oznacza, że Polki od trzech rund nie mogą wygrać meczu 🙁 Na pierwszych dwóch szachownicach zwycięstwa odniosły Monika Soćko, która miała trochę „przebojów” we własnej partii, ale szczęśliwie wszystko się zakończyło, oraz Jolanta Zawadzka, która mimo czarnego koloru, odniosła pewne zwycięstwo. Przegrały nasze Panie (Karina Szczepkowska, Anna Warakomska) na 3-4 szachownicy i szkoda straconych szans na tych deskach. W przeciwieństwie do Panów, którzy złapali wiatr w żagle i przerwa może ich wybić trochę z rytmu, Paniom zdecydowanie przyda się dzień wolny, na mobilizacje na kolejne rundy. Nie wszystko jeszcze stracone. Polki po 5. rundach zajmują 35. miejsce i po dniu przerwy zagrają z reprezentacją Turkmenistanu.

UWAGA! Sobota jest dniem wolnym! Następna runda odbędzie się w niedzielę o godz. 13:00.