W ostatniej rundzie zmagań w Olimpiadzie Szachowej Polacy mieli szansę nawet na brązowy medal, ale musieli pokonać prowadzących w klasyfikacji generalnej Chińczyków. W prestiżowym pojedynku biało-czerwoni ulegli jednak rywalom 1-3.

Remisami zakończyły się starcia z udziałem Radka Wojtaszka i naszego Mateusza Bartla, ale w pozostałych dwóch pojedynkach Jan Krzysztof Duda i Grzegorz Gajewski musieli uznać wyższość rywali i ostatecznie Polacy ulegli 1-3 Chińczykom, którzy zdobyli złoty medal (w 11 rundach nie doznali żadnej porażki!). Drugie miejsce zajęli Węgrzy, a trzecie Hindusi. Polacy zmagania zakończyli ostatecznie na 15 miejscu, a do podium zabrakło im zaledwie dwóch punktów. Tak punktowali nasi zawodnicy: Jan Krzysztof Duda – 8,5 pkt. (w 11 partiach), Radosław Wojtaszek – 5 pkt. (w 9 partiach), Grzegorz Gajewski – 5 pkt. (w 9 partiach), Mateusz Bartel – 5 pkt. (w 8 partiach) i Bartosz Soćko – 5 pkt. w 7 partiach.

W ostatnim pojedynku w turnieju kobiet Polki pokonały Azerbejdżan 3,5-0,5 i zajęły ostatecznie 7. miejsce. Wygrały Rosjanki przed Chinkami i Ukrainkami. Punkty dla Polski w całym turnieju zdobywały: Marta Bartel – 6,5 pkt. (w 9 partiach), Jola Zawadzka – 6 pkt. (w 9 partiach), Karina Szczepkowska-Horowska – 5,5 pkt. (w 9 partiach), Monika Soćko – 5 pkt. (w 11 partiach) i Klaudia Kulon – 3,5 pkt. (w 6 partiach).