W związku z pomyłką sędziowską na niekorzyść zawodnika Polonii Wrocław, która miała miejsce podczas zakończonych w niedzielę Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach, publikujemy oświadczenie Klubu Szachowego Polonia Wrocław.

OŚWIADCZENIE

Działając w imieniu Klubu Szachowego Polonia Wrocław oraz zawodnika Szymona Gumularza, jak również jego rodziców, informujemy, iż nie zamierzamy składać protestu w sprawie źle wpisanego wyniku meczu między  Oskarem Wołochem a Szymonem Gumularzem*, skutkiem czego nasz zawodnik zamiast trzeciego zdobył czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 w szachach. Nastąpił błąd sędziowski, który czasem zdarza się na zawodach różnej rangi, kiedy w grę wchodzi czynnik ludzki. Wspólnie – klub, zawodnik oraz jego rodzice – stoimy na stanowisku, że wynik powinien być weryfikowany na szachownicy, podczas sportowej walki w czasie trwania zawodów. Nie chcemy zdobywać medalu odbierając krążek już przyznany komuś innemu, w tym wypadku Jakubowi Garbowskiemu. Jeżeli jest taka możliwość prosimy o przyznanie trzech 3. Miejsc, ewentualnie znalezienie innego rozwiązania tej jakże trudnej sytuacji zarówno dla zawodników, rodziców a także sędziego.

Z poważaniem

Artur Czyż
[us_testimonial author=”Artur Czyż” style=”6″ company=””] *W rundzie 6. został wpisany wynik -+. Z uwagi na fakt, iż partia rozpoczęła się to prawidłowym wynikiem powinno być 0-1. W tej sytuacji zmienia się wartościowość pomocnicza. Fakt ten ma wpływ na końcowy wynik w tabeli [/us_testimonial]