W weekend w Borowicach rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Szachach, czyli III i IV Dolnośląską Ligę Juniorów. W rozgrywkach III ligi Polonia III Wrocław zajęła 3. miejsce, a rozgrywki IV ligi Polonia IV zakończyła na 9. pozycji, choć jeszcze przed ostatnią rundą miała szansę na podium. – Wyjazd do Borowic traktowaliśmy przede wszystkim treningowo i integracyjnie, więc tym bardziej te wyniki trzeba uznać za dobre – mówi dyrektor Polonii Artur Czyż.

W rozgrywkach III ligi zwyciężył zespół MUKS MDK Fabryczna Wrocław I, który zgromadził 9 punktów meczowych. Polonia III Wrocław z 4 punktami meczowymi na koncie zajęła 3. miejsce. Tak punktowali nasi młodzi zawodnicy: Piotr Majewski – 2 pkt.; Paweł Korolewicz – 1,5 pkt.; Wiktor Smyka – 2,5 pkt.; Jakub Dołharz – 0 pkt.; Agata Dwilewicz – 2,5 pkt.; Basia Dadełło – 3 pkt.; Cyprian Ziółkowski – 0,5 pkt.

W rozgrywkach IV ligi wygrała ASSz Miedź Legnica II, która zgromadziła 11 punktów. Polonia IV Wrocław zdobyła 8 pkt., co dało 9. miejsce w stawce 28 drużyn. Młodzi szachiści Polonii jeszcze przed ostatnią rudną mieli niespodziewanie szansę na podium, ale ulegli Miedzi III Legnica. Tak punktowali nasi młodzi zawodnicy: Józef Mastalarz – 5,5 pkt.; Julia Klimek – 4 pkt.; Franciszek Wais – 3 pkt.; Maurycy Żerebiec – 3 pkt.; Marcin Borkowski – 1 pkt.

Wyjazd do Borowic dla Polonistów był przede wszystkim świetnym treningiem i zbieraniem cennych doświadczeń startowych. Najmłodsi zawodnicy potwierdzili swój potencjał, niejednokrotnie pokazując pazur w walce z silniejszymi i starszymi rywalami. Nie brakowało też walorów integracyjnych – zawodnicy w wolnym czasie spotkali się m.in. przy ognisku. Mogli też liczyć na wsparcie rodziców, którzy w licznej grupie dopingowali swoje pociechy.