Zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 8-18, które były rozgrywane w Rydze! Z grona 70 reprezentantów naszego kraju (w tym czworo polonistów) udało się zdobyć tylko jeden medal.

Na Mistrzostwa Europy Juniorów 8-18 lat wybrało się 70 młodych reprezentantów Polski. W naszej reprezentacji znalazło się czworo zawodników, którzy na co dzień reprezentują barwy Polonii Wrocław. Niestety, w tym roku poloniści nie wywalczyli żadnego medalu. Najlepiej w mistrzostwach – z Polonii Wrocław, poradziła sobie Wiktoria Śmietańska, która uplasowała się na 7. miejscu. Dobry wynik zanotował także Michał Fiedorek, który zyskał na rankingu 105 pkt ELO, co w połączeniu z turniejem, który rozgrywany był na początku sierpnia w Suwałkach (gdzie Michał zyskał 110 pkt ELO), da Michałowi na wrześniową listę rankingową zysk w wysokości 215 pkt ELO (przy obecnym rankingu 1970 ELO). Z polonistów zagrali jeszcze Maciej Czopor (chłopcy do lat 14) – 25. miejsce oraz Szymon Gumularz (chłopcy do lat 18) – 18. miejsce. Jedyny medal dla Polski zdobyła Oliwia Kiołbasa (MUKS Stoczek 45 Białystok), która w kategorii dziewcząt do lat 18, wywalczyła srebrny medal. Gratulacje!

Na mistrzostwach mieliśmy także swojego piątego reprezentanta, którym była Anna Kantane 🙂 Ania na stronie organizatora komentowała na żywo to, co się dzieje na mistrzostwach 🙂