W Kruszwicy rozpoczynają się Mistrzostwa Polski Mężczyzn i Kobiet!

Dzisiaj o godz. 14:00 w Kruszwicy rozpoczynają się 74. PGNiG TERMIKA Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet oraz 79. LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn! O medale walczyć będzie troje zawodników Polonii Wrocław! Fundusz nagród wynosi 350 000 zł – w tym po 60 000 zł dla Mistrzyni i Mistrza Polski 🙂 Wyniki końcowe poznamy 16.05.2022.

74. PGNiG TERMIKA Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet

Panie rozegrają turniej kołowy na dystansie 9 rund. Wśród 10 uczestniczek mistrzostw o kolejny medal w swej kolekcji będzie walczyć Jolanta Zawadzka.

• Jolanta Zawadzka – dla Joli będzie to już 21 finał Mistrzostw Polski! Jola w poprzednich edycjach zdobyła 14 medali (4 złote, 6 srebrnych, 4 brązowe),

Serwis turniejowy Indywidualnych Mistrzostw Polski Kobiet w szachach

79. LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn

Wśród Panów zagra 16 zawodników, którzy mistrzostwa rozegrają systemem pucharowym.

• Mecze na każdym etapie mistrzostw będą składały się z dwóch partii granych tempem klasycznym (90 minut na 40 posunięć plus 30 minut na dokończenie partii, z dodawaniem 30 sekund na każde posunięcie od początku partii),
  • Dopiero w przypadku remisu 1-1 zostanie rozegrana dogrywka do czasu wyłonienia zwycięzcy.
    • Dogrywka będzie składał się z dwóch partii granych tempem 15 minut + 10 sekund na każdy ruch,
    • W wypadku remisu, zostanie przeprowadzone losowanie kolorów i zostaną rozegrane dwie partie tempem 5 minut +3 sekundy za każdy ruch.
    • Jeżeli i to nie pomoże to ostanie zagrana jedna partia systemem armagedon. Zawodnik grający białymi otrzymuje 5 minut, zawodnik grający czarnymi 4 minuty. Zawodnik grający białymi musi wygrać partię, aby wygrać mecz. Zawodnik z wyższym rankingiem ma prawo do wyboru koloru.

W gronie 16 zawodników zagra dwóch zawodników Polonii Wrocław, a będą to rutynowany Mateusz Bartel oraz jeszcze młody i zdolny Szymon Gumularz.

• Mateusz Bartel – dla kapitana Ekstraligowej drużyny Polonii Wrocław będzie to już 20 finał Mistrzostw Polski. Do tej poru Mateusz zdobył 7 medali (4 złote, 3 brązowe)
  • Szymon Gumularz – dla Szymona będą to 4 finały Mistrzostw Polski. Szymon nie zdobył jeszcze medalu.
  • W 1/8 finału Mateusz zagra z Tomaszem Warakomskim. Szymon za przeciwnika będzie miał Pawła Teclafa.
  • Zarówno Mateusz jak i Szymon odpadali w 1. rundzie w dwóch poprzednich edycjach Mistrzostw Polski, więc do trzech razy sztuka i życzymy awansu do 1/4 finału 🙂