Zakończyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Na Rodos wybrała się 8-osobowa ekipa zawodników z naszego klubu! Jakie wyniki osiągnęli poloniści?

RAPID

Wiktoria Śmietańska ze SREBRNYM medalem Mistrzostw Świata w szachach szybkich dziewcząt do lat 12!
Kaja Rządkowska z BRĄZOWYM medalem Mistrzostw Świata w szachach szybkich dziewcząt do lat 10!

Przez dwa dni (1-2.05.2022) na Rodos rozgrywane były Mistrzostwa Świata Juniorów w Szachach Szybkich (10’+5”). Bardzo dobry rezultat osiągnęły Wiktoria Śmietańska oraz Kaja Rządkowska, które wywalczyły medale – Wiktoria srebrny, Kaja brązowy. Gratulacje!

BLITZ

Dzień wcześniej Wiktoria Śmietańska i Kaja Rządkowska zdobyły medale w Mistrzostwach Świata w Szachach Szybkich, a dzisiaj znowu wywalczyły medale, tyle że w szachach błyskawicznych 🙂

Wiktoria zdobyła SREBRNY medal w kategorii dziewcząt do lat 12
Kaja zdobyła BRĄZOWY medal w kategorii dziewcząt do lat 10

Tym samym, Wiktoria i Kaja, wracają z dwoma medalami z Mistrzostw Świata rozgrywanych na Rodos (1-3.05.2022) – Wiktoria dwa srebra, Kaja dwa brązy! Gratulacje dziewczyny!

• Blisko medalu w kategorii chłopców do lat 18, był Tymon Ochędzan, który „dzięki” gorszej punktacji pomocniczej zajął 4. miejsce, 🙁 Było blisko!
  • Miejsce w pierwszej „10” zajęła kolejna nasza zawodniczka – Justyna Łochina, która wśród dziewcząt do lat 18 zajęła 7. miejsce!