Trzynastoletni Szymon Gumularz (obecny ranking FIDE 1946), czołowy polski junior w roczniku poniżej 14 lat jest nowym zawodnikiem Polonii! Do największych sukcesów tego młodego szachistymożna zaliczyć między innymi zwycięstwo w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Umysłowych w Wałbrzychu, które odbyły się w zeszłym roku. Szymon zwyciężył w kategorii do lat 12. Zdobył 8 punktów z 9 partii. Duże wrażenie robił styl jego zwycięstw – mając za przeciwników najsilniejszych w końcu zawodników w kraju w swej kategorii wiekowej, potrafił bezlitośnie wykorzystywać ich najdrobniejsze pomyłki, imponując na ich tle znakomitą techniką i dużym spokojem w prowadzeniu poszczególnych partii.

szymongumularz

W Olsztynie, w czasie Mistrzostw Polski Juniorów w szachach błyskawicznych stanął na pierwszym stopniu podium, a w szybkich na drugim. W Mistrzostwach Unii Europejskiej Juniorów, które odbyły się w czeskich Malenicach, Szymon w swojej kategorii zajął bardzo dobre 6. miejsce.

Mamy nadzieję, że Szymon będzie dużym wzmocnieniem naszej juniorskiej drużyny podczas Drużynowych Mistrzostw Polski! Życzymy powodzenia!