Zakończyły się dwa turnieje w których startowali zawodnicy naszego klubu. Jakie wyniki osiągnęli poloniście w Pradze i w Grazu?

Za nami emocje związane z grą naszych zawodników w turniejach w II Prague Chess Festival oraz International Chess Open Graz.

II Prague Chess Festival, 14-22.02.2020

W stolicy Czech zagrało czworo naszych zawodników. W głównym turnieju – “Masters”, zagrał Pentala Harikrishna, który z wynikiem 4,5 pkt (z 9) zajął 7 .miejsce (na 10 grających). Natomiast w “Challengers” o przepustkę do przyszłorocznego turnieju “Masters” walczył nasz kapitan Mateusz Bartel i takowej przepustki nie wywalczył. Mateusz z 5 pkt (z 9) zajął 5. miejsce (na 10 grających). W turnieju OPEN zagrali Magdalena Harazińska i Michał Fiedorek. Zdecydowanie lepiej turniej w Pradze będzie wspominała Magda, która wywalczyła 5 pkt i zajęła 77. miejsce (przy 169. numerze startowym) zyskując na rankingu 117 pkt ELO! Brawo Magda! Michał z 5 pkt uplasował się na 84. pozycji tracąc nieznacznie na rankingu (-7 pkt ELO).

Wyniki turnieju Masters – TUTAJ
Wyniki turnieju Challengers – TUTAJ
Wyniki turnieju OPEN – TUTAJ

International Chess Open Graz, 14-21.02.2020

Na turniej do Austrii wybrali się Tymon i Filip Ochędzan! W turnieju głównym zagrał starszy z braci – Tymon, i z wynikiem 4 pkt (z 9) zakończył zawody na 130. pozycji, przy okazji „gubiąc” 64 pkt ELO. Lepiej zagrał Filip, który zagrał w grupie „B” i z 4,5 pkt zajął 58. miejsce dopisując sobie do rankingu dodatkowe 89 pkt ELO 🙂

Poniżej na zdjęciach w akcji możemy zobaczyć Tymona (1. zdjęcie, grający czarnymi) i Filipa (2. zdjęcie, grający czarnymi), fot. Robert Ochędzan

 

Wyniki OPEN A – TUTAJ
Wyniki OPEN B – TUTAJ

fot. Vladimir Jagr