201308051120nasiW niedzielę w Zamku Książ rozegrano Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich. W zawodach z powodzeniem startowali reprezentanci Polonii Wrocław.  W kategorii chłopców do lat 9 zwyciężył Jakub Dołharz (6,5 pkt.), 3. miejsce zajął Cyprian Ziółkowski (5 pkt.), 6. był Grzegorz Kraszewski (4,5 pkt.), a 7. Franciszek Wais (4,5 pkt.). Wśród chłopców do lat 12 Paweł Korolewicz (4,5 pkt.) zajął 7. miejsce, a do zwycięzcy Michała Wróbla stracił tylko 1,5 pkt. W rywalizacji chłopców do lat 15 zwyciężył Kamil Nowak (5,5 pkt.). 14-latek z Polonii był także najlepszy wśród szachistów… do lat 18. Wśród dziewcząt do lat 15 Karolina Kalinowska (5 pkt.) zajęła 2. miejsce, a Agnieszka Bebel (3 pkt.) była 5. Gratulujemy!