Zakończył się rozgrywany od zeszłej środy II Memoriał im. Ireny Warakomskiej! Na turniej, który rozgrywany był w Suwałkach wybrało się trzech polonistów! Jakie wyniki osiągnęli Daniel Sadzikowski, Szymon Gumularz i Michał Fiedorek?

Na zawody upamiętniające mamę czołowych zawodników naszego kraju jakimi są Anna i Tomasz Warakomscy, wybrało się trzech polonistów! Najlepszy rezultat punktowy osiągnął Szymon Gumularz, który po pierwszych 3 rundach miał zaledwie 0,5 pkt na swoim koncie. Słaby start Szymona był zapewne spowodowany przeżywaniem niezdobycia medalu na zakończonej – tuż przed turniejem, Ekstraligi Juniorów 🙂 Szymon jednak otrząsnął się z szoku i w następnych 6 rundach zdobył 5,5 pkt, pokonując m.in. w ostatniej rundzie kolegę klubowego Daniela Sadzikowskiego. Ostatecznie Szymon ze zdobyczą 6 pkt zajął 11. miejsce. Wspomniany Daniel Sadzikowski można napisać, że wziął udział w turnieju i z 5 pkt kontem uplasował się na 29. pozycji. Trzeci z naszych muszkieterów – Michał Fiedorek, zasługuje na sporą pochwałę! Michał rozstawiony z ostatnim numerem startowym zdobył 4 pkt, co dało 65. miejsce, ale także pierwszą normę kandydacką oraz okazały zysk rankingowy (+110)!

OPEN A

W zawodach startowało 88 zawodników, którzy rozegrali 9 rund, granych tempem 90 minut na 40 posunięć + 30 minut na dokończenie z 30 sekundami na posunięcie od początku partii.