Zakończyły się 7-dniowe zmagania o najlepszą klubową drużynę w Europie! W najlepszych klubach Europy, startowało troje zawodników naszego klubu! Jakie wyniki osiągnęli poloniści?

Zakończyła się 34. edycja Klubowego Pucharu Europy (Porto Carras, 12-18.10.2018)! Z zespołem AVE Novy Bor (Czechy) srebrny medal wywalczył Mateusz Bartel! Kapitan Polonii Wrocław rozegrał w zawodach dwie partie (obie zwycięskie). W ekipie ES Thessalonikis (Grecja) – która zajęła 22. miejsce, zagrali Jolanta Zawadzka oraz Dimitrios Mastrovasilis. Jola wywalczyła 2 pkt z 4 partii, Dima zdobył 4 pkt z 7 partii.

Z reprezentantów Polski zagrali jeszcze Radosław Wojtaszek (AVE Novy Bor) – który osiągnął drugi wynik na 1. szachownicy, oraz Artur i Edyta Jakubiec (SF Wirtzfeld, Belgia). W turnieju Kobiet (zagrało 12 drużyna) w ekipie Cercle d’Echecs de Monte-Carlo z Monako zagrała Monika Soćko, która wraz z zespołem zajęła 1. miejsce. Sędzią głównym zawodów był Tomasz Delega.