W zakończonych dzisiaj Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 10 złoty medal zdobyła Wiktoria Śmietańska, która zdobyła 9 punktów z dziewięciu po drodze demolując swoje rywalki. Wiktoria na pewno bedzie nas godnie reprezentować na Mistrzostwach Świata i Europy. W grupie dziewczynek rewelacyjnie zagrała także Maja Wieczorek, która mimo wygranej w ostatniej rundzie z Moniką Borowik uplasowała się na czwartej lokacie  zdobywając 7 punktów. Tyle samo co dziewczynki z drugiego i trzeciego miejsca. Niestety o wyniku polonistki zadecydowała gorsza wartościowość pomocnicz).

W grupie chłopców dobrze zagrał Mikołaj Grobelny, szóste miejsce i pół punktu straty do miejsca medalowego jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Ze swojego występu mniej zadowolony może być Filip Ochędzan, który zajął 13 miejsce, ale był trzeci w swoim roczniku co daje mu kwalifikacje do kolejnych Mistrzost Polski.

Z końcówki turnieju najbardziej zadowolony może być Krystian Piechocki, który po nieudanym starcie w turnieju potrafił się zmobilizować i wygrać trzy ostatnie partie.

Dodatkowo nasz klub wygrał w tych mistrzostwach klasyfikację klubową!! Jesteśmy dumni.

Brawa dla wszystkich POLONISTÓW!

Dziewczęta do lat 10

  • Śmietańska Wiktoria (9 pkt/9 – pierwsze miejsce)
  • Wieczorek Maja (7 pkt/9 – czwarte miejsce)

Serwis mistrzostw – TUTAJ

Chłopcy do lat 10

  • Ochędzan Filip (5,5 pkt /9 – trzynaste miejsce)
  • Grobelny Mikołaj (6,5 pkt/9 –  szóstw miejsce)
  • Piechocki Krystian (3 pkt/9)

Serwis mistrzostw – TUTAJ