Krzysztof Dadełło, podopieczny naszego klubu szachowego, postanowił przekuć niezaprzeczalne pozytywy wynikające z nauki gry w szachy, takie jak umiejętność strategicznego myślenia i przewidywania, w działalność biznesową. Szachista postanowił poświęcić się swojej pasji – grom komputerowym i połączyć przyjemne z pożytecznym.

Dlatego też w 2014 r. stworzył spółkę Polished Games, w której pełni funkcję Prezesa Zarządu. Przez ostatnie cztery lata on wraz z zespołem pasjonatów pracowali nad grą komputerową Realms of Magic. Jest to gra RPG osadzona w klasycznym uniwersum fantasy. Pozwala graczowi wcielić się w rolę poszukiwacza przygód, który zmaga się z niebezpiecznymi potworami, plądruje starożytne lochy oraz pomaga mieszkańcom świata wykonując dla nich zadania.

Co sprawia, że gra jest jedyna w swoim rodzaju? Z pewnością fakt dbałości przez twórców o najdrobniejsze szczegóły – dokumentacja opisująca świat i mechaniki gry liczy łącznie ponad 1000 stron! Dodatkowo, mimo że gra dostępna jest dopiero w wersji wstępnej, uzyskała ponad 90% pozytywnych opinii na portalu Steam – jednym z najbardziej opiniotwórczych sklepów dla graczy komputerowych, będących jednocześnie ich recenzentami (często bardzo surowymi). Co ciekawe, jedynie 2% egzemplarzy rozeszło się w Polsce, a aż 50% w Stanach Zjednoczonych.

Gra doceniana jest przede wszystkim za wyrazisty klimat fantasy, przystępne a zarazem rozbudowane mechaniki rozgrywki oraz oryginalną muzykę napisaną przez młodego brazylijskiego kompozytora – Daviego Vasca.

Niezmiernie ciesząc się z tego, że nasz klub pomaga rozwinąć skrzydła nie tylko na niwie turniejów szachowych, gratulujemy Krzyśkowi udanego debiutu w świat międzynarodowego biznesu i życzymy jeszcze większych sukcesów!

Link, pod którym można znaleźć grę Realms of Magic dostępny TUTAJ.