Sukcesem kapitana Polonii Wrocław zakończył się międzynarodowy turniej w szwajcarskim Biel! W tych silnie obsadzonych zawodach (startowało ponad 100 zawodników, w tym blisko 30 arcymistrzów!) Mateusz Bartel zgromadził 7 punktów i stanął na najwyższym stopniu podium! Gratulujemy!

Mateusz od początku pobytu w Szwajcarii sygnalizował wysoką formę! Wygrał jednodniowy turniej szachów błyskawicznych (rozgrywany na półmetku turnieju klasycznego) oraz zajął 3. miejsce w turnieju szachów szybkich, poprzedzającym zmagania klasyczne. Potwierdzeniem tej formy były bardzo dobre wyniki w turnieju głównym – w 9 rundach Mateusz nie doznał żadnej porażki. Pięć rund wygrał, a kolejne cztery zremisował i z dorobkiem 7 pkt. zwyciężył w klasyfikacji generalnej! W ostatniej rundzie do wygranej wystarczył mu remis Ukraińcem Vladimirem Baklanem. Oprócz nagrody pieniężnej (pula nagród w całym turnieju sięga 37 tys. franków szwajcarskich) Mateusz zyskał także ponad 10 punktów rankingowych.

Klasyfikacja końcowa turnieju w Biel – TUTAJ.