We wtorkowym turnieju na platformie chess com „Titled Tuesday” Mateuszowi jak sam to określił  „poszło niezbyt dobrze”. Fakt jednoczesne granie i komentowanie to jest bardzo trudna sztuka. Oprócz liczenia wariantów, trzeba skoncentrować się na opowiadaniu o sytuacji na szachownicy, pilnując by sprzęt nie zawiódł, a także odpowiadając na pytania widzów. Biorąc to wszystko pod uwagę trzeba stwierdzić, że Mateusz podołał zadaniu!!

Najzagorzalszy kibic Mateusza podczas wywiadu dla Polsat Sport

Cieszę się bardzo, że Mateusz podejmuje się kolejnego wyzwania jakim jest komentowanie Sharjah Masters! Zapraszam do kibicowania w piątek i w sobotę o 19:00 na kanał na platformie twich o wdzięcznej nazwie tatakazika (można kliknąć w link lub w zdjęcie najzagorzalszego kibica powyżej ;))

W turnieju  zagrają m.in. obecnie drugi z rankingu polski szachista Radosław Wojtaszek oraz Pentala Harikrishna, który od zeszłego sezonu broni naszych barw na Ekstralidze grając na pierwszej szachownicy.

Oprócz Radka i Hariego zagra Kasimdżanow, Mamedjarow, Salem, Amin, czyli razem sześciu zawodników 2700+. Będzie to prawdziwa uczta dla kibiców i pasjonatów królewskiej gry . Turniej będzie rozgrywany systemem kołowym z tempem 10 minut plus 3 sekundy dodawane po wykonaniu każdego posunięcia.