MDK Fabryczna Polonia Wrocław zwycięża w rozgrywkach III Dolnośląskiej Ligi Szachowej 2016/17! Nasz zespół w ostatniej rundzie pokonał WOK Wałbrzych 4:1!

W niedzielę (7.05.2017) została rozegrana ostatnia runda w ramach III Dolnośląskiej Ligi Szachowej. Naszym ostatnim przeciwnikiem w tej edycji DLS był zespół WOK Wałbrzych, który pokonaliśmy 4:1, co dało nam I miejsce w Lidze! Nasz bilans był fenomenalny – 10 zwycięstw na 11 meczy. Przy czym należy pamiętać, że jeden mecz przegraliśmy ze względów formalnych – oddaliśmy walkowera na 1 szachownicy, co nie jest dopuszczalne (po walce przy szachownicy wygraliśmy 3,5;1,5). Awans do rozgrywek II Ligi uzyskał zespół Wieży Pęgów (my już mamy zespół w II lidze i nie możemy mieć więcej zespołów). Do IV Ligi spadły WOK Wałbrzych, UKS Szach-Mat Syców oraz WKS Kopernik.

Na sukces końcowy naszej drużyny pracowali: Jakub Żeberski (kapitan), Przemysław Piotrowski, Kamil Nowak, Maciej Świcarz, Mirosław Perdek, Krzysztof Kolasiński, Michał Dzikowski, Piotr Marko, Aleksander Sokólski, Radosław Dytman. Brawo Panowie!

XI runda

MDK Fabryczna Polonia Wrocław – WOK Wałbrzych 4 – 1

Żeberski Jakub – Zych Marek 1-0
Skowroński Wojciech – Świcarz Maciej 0-1
Kolasiński Krzysztof – Kujawa Ryszard 1-0
Klepacki Sebastian – Marko Piotr 0-1
Dytman Radosław – Bieliński Kazimierz 0-1

Więcej informacji – TUTAJ
Galeria zdjęć z III Ligi – TUTAJ

Tabela końcowa:

Galeria zdjęć naszego zespołu z ostatniej rundy autorstwa Macieja Świcarza