W związku z decyzją Premiera RP o zakazie zgromadzeń powyżej 50 osób Polski Związek Szachowy podjął decyzję o zakończeniu Mistrzostw Polski Juniorów.  O kolejności zajętych miejsc decydują wyniki po VIII rundzie.

Jak się okazuje, dzisiaj zostały rozegrane dwie ostatnie rundy Mistrzostw Polski Juniorów do lat 16 i 18. W związku z decyzją Premiera RP o zakazie zgromadzeń powyżej 50 osób, Polski Związek Szachowy podjął decyzję o zakończeniu Mistrzostw Polski Juniorów. O kolejności zajętych miejsc decydują wyniki po 8. rundzie i tym samym nie zostanie rozegrana ostatnia z zaplanowanych rund (9). W tychże trochę smutnych okolicznościach zakończenia mistrzostw, ale w pełni uzasadnionych zdrowiem uczestników, z 10-osobowej ekipy naszego klubu miejsce w pierwszej „10” zajęło czterech zawodników. Niestety, nie były to miejsca na podium. Najbliżej medalu był Tymon Ochędzan (C16), który podzielił miejsca 2-5, ale ponieważ miał gorszą punktacją pomocniczą niż rywale, to musiał zadowolić się 5. miejscem. Miejsca w pierwszej „10” zajęli jeszcze: Maciej Czopor (C16 – 7. miejsce), Jakub Luberański (C16 – 8. miejsce) oraz Magdalena Harazińska (D18 – 9. miejsce). Awanse do przyszłorocznych Mistrzostw Polski Juniorów 2021 wywalczyła cała wspomniana czwórka zawodników – za zajęcia miejsc w pierwszej „5” swoich roczników. Dziękujemy wszystkim naszym zawodnikom i trenerom za zaangażowanie podczas mistrzostw 🙂 Poniżej pełne wyniki polonistów.